- Офіційне найменування:
- Володимирівська гімназія Наталинської сільської ради Берестинського району Харківської області
- Тип навчального закладу:
- Установа загальної середньої освіти
- Населений пункт:
- с. Володимирівка
- Адреса:
- 63358 Харківська область, Берестинський район,село Володимирівка,вулиця Верхня 3
- Телефон:
-
(05744)97-140
- E-mail:
- kr-volod@ukr.net
Зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам’ятати про безпечну поведінку!
З настанням холодної пори року при довготривалому перебуванні на відкритому повітрі в умовах низьких температур у людини може статися обмороження – пошкодження будь-якої частини тіла, яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища. За умов високої вологості та сильному вітрі, обмороження може виникнути восени та навесні при температурі повітря вище нуля. Холод згубно впливає, в першу чергу, на дрібні кровоносні судини людини. Судини кінцівок мимовільно звужуються для збереження тепла. За рахунок цього прилив крові до внутрішніх органів збільшується, і підтримується стабільна температура тіла. Ось чому циркулювання крові в кінцівках уповільнюється. Першими замерзають пальці рук і ніг, а також вуха і ніс – вони найменш захищені через дуже тонкий жировий шар. Спочатку замерзають шкірні покриви, потім підшкірний шар, судини, м’язи, нервові закінчення і навіть кістки. І для цього навіть не потрібна наднизька температура повітря, зокрема, як -20 С. При переохолодженні температура тіла знижується до 35 С і нижче.
Основні правила поведінки в сильний мороз для уникнення обмороження та переохолодження:
– одягайтеся багатошарово. Тобто одягніть на себе кілька тонших речей замість однієї теплої. Це попередить спітніння, яке на морозі небезпечне. Якщо стане жарко, завжди можна зняти одну з кофт. Одяг має бути цілком вільним;
– захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте одягати рукавички, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром;
– візьміть запасний одяг, якщо плануєте провести цілий день на морозі. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.
– не виходьте на мороз голодним. Обов’язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли – також з’їжте що-небудь;
– заходьте кожні півгодини-годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці;
– по можливості візьміть із собою термос із чаєм чи супом;
– рухайтесь, аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах. Можна пострибати з ноги на ногу – тільки не дуже енергійно, це може зашкодити замерзлим тканинам;
– не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Не варто рухатись дуже активно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати.
Категорично забороняється:
– торкатися на морозі металу голими руками. Метал дуже добре проводить тепло, а отже, миттєво забирає його у вас, і у місці зіткнення може виникнути обмороження.
– не катайтеся на санчатах та лижах поблизу автомагістралей та залізничних колій.
21 грудня учні 5-9 класів Володимирівської гімназії провели чудовий день у кафе "Піца"! та взяли участь у цікавому майстер-класі з приготування вареників! Учні навчились готувати справжні українські вареники, випробували свої кулінарні навички та отримали безліч позитивних емоцій.
Окрім цього, учні активно долучилися до веселих та захоплюючих ігор, що додало ще більше радості та сміху в цей чудовий день.
Величезна подяка Кафе "Піца" за теплий прийом та незабутні враження!
20 грудня 2024 року у Володимирівській гімназії відбулися загальношкільні батьківські збори, організовані за ініціативи Наталинської сільської ради за участі начальника відділу освіти Наталинської сільської ради та представників ДСНС України і Нацполіції. Під час зустрічі були обговорені питання щодо профілактики правопорушень серед підлітків, безпеки на льоду, мінної безпеки, кібербезпеки та пожежної безпеки у зимовий період та новорічних свят.
Правопорушення, здійснені неповнолітніми, – це небезпечне соціальне явище, оскільки, по-перше, негативно впливають на формування особистості; по-друге, завдають значної шкоди суспільству через втрату трудових ресурсів; по-третє, відіграють значну роль у формуванні рецидивної злочинності.
Під час зустрічі були обговорені наступні питання:
- Мінна безпека: Підвищення обізнаності щодо мінної небезпеки, як розпізнати підозрілі предмети та дії у разі їх виявлення.
- Кібербезпека: Основи безпечного користування Інтернетом, захист особистих даних та уникнення кібербулінгу.
- Пожежна безпека: Принципи запобігання пожежам, дії у разі їх виникнення та правильне користування засобами пожежогасіння.
- Безпека на льоду: Правила поведінки на льоду, а також важливість вивчення та дотримання цих правил для збереження життя і здоров'я.
Дбайте про своє здоров'я та життя! Бережіть себе та своїх близьких!